PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA BRAK NOWYCH WPISÓW. PRZEPRASZAM ZARÓWNO TYCH KTÓRZY SĄ U MNIE BARDZO CZĘSTO JAK I TYCH KTÓRZY ZAGLĄDAJĄ TU OD CZASU DO CZASU. NIESTETY ZWIĄZANE JEST TO Z MOJĄ PRACĄ. CODZIENNIE JEDNAK STARAM SIĘ TU WPADAĆ I ODPOWIADAĆ NA WASZE KOMENTARZE. ZAPRASZAM WIĘC DO PIECZENIA ORAZ DZIELENIA SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI I CZEKAM NA WASZE PYTANIA.

22 lip 2008

39-MAŚLANKOWO - SEROWY CHLEB

Chlebuś wzięłam ze stronki Ilovebakebread.com.Niestety zaliczyłam go do tzw. średnich, ponieważ przypomina drożdżowe ciasto, ale jest taki raczej suchy.A może wina leży po mojej stronie? Być może piekłam za długo w zbyt wysokiej temperaturz ? Ale ja lubię przypieczone chlebki!

Składniki:

* 1 i 1/8 cup maślanki (1 cup=240 ml) lub 4 łyżki maślanki w proszku + 1 i 1/8 cup wody
* 1 łyżeczka soli
* 2 łyżki cukru (ja dałam 1 łyżke)
* 3/4 cup startego żołtego sera (cheddar)
* 3 cup mąki pszennej chlebowej
* 1 op. suszonych drożdży lub 1 i 1/2 lyzeczki

Chlebuś ten podobno można z powodzeniem upiec w maszynie na programie podstawowym ze średnią skórką.Ja jednak zarobiłam w maszynie, a upiekłam w piecu (190'C/40 minut) - i tu może był mój błąd?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chlebek wygląda apetycznie ! ale może ciut przy długo piekłaś?

IZABELA pisze...

No wlasnie cos mi chyba szwankuje piekarnik.Juz nawet kupilam termometr do mierzenia temperatury wewnatrz.ale mysle ze poprostu przedobrzylam czas,bo to chlebek maszynowy.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails