PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA BRAK NOWYCH WPISÓW. PRZEPRASZAM ZARÓWNO TYCH KTÓRZY SĄ U MNIE BARDZO CZĘSTO JAK I TYCH KTÓRZY ZAGLĄDAJĄ TU OD CZASU DO CZASU. NIESTETY ZWIĄZANE JEST TO Z MOJĄ PRACĄ. CODZIENNIE JEDNAK STARAM SIĘ TU WPADAĆ I ODPOWIADAĆ NA WASZE KOMENTARZE. ZAPRASZAM WIĘC DO PIECZENIA ORAZ DZIELENIA SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI I CZEKAM NA WASZE PYTANIA.

25 lip 2008

42-BUŁECZKI

I znów bułeczki z forum cincin.cc od Liski.To dzieci mnie tak męczą, bo lubią bułki bardziej niż chleb.Te są jak każde inne polecane przez Liskę - przepyszne! Tyle że tym razem dla odmiany zdecydowałam się na inny kształt.Polecam z czystym sumieniem!

Składniki:

* 500 g mąki pszennej
* 125 ml wody (oprócz tego dolałam jeszcze 75 ml, bo miałam suchą mąkę)
* 1 jajko
* 4o g miękkiego masła
* 15 g cukru (tj. 1 łyżka)
* 1 łyżka mleka w proszku
* 1 łyżeczka soli (ja dałam 1 i 1/2 łyżeczki)
* 1 łyżeczka suszonych drożdży
* do posmarowania 1 łyżka stopionego masła

Ciasto najlepiej zarobić w maszynie i pozostawić do wyrośnięcia.Podzielić na 12 części, uformować kulki i położyć na blasze.Ja zrobiłam kulki, rozwałkowałam lekko i zwinęłam jak roladę.Bułeczki po uformowaniu powinny rosnąć jeszcze około 30-45 minut.Przed samym wsadzeniem do pieca posmarować stopionym masłem (ja zapomniałam).Wsadzić do pieca nagrzanego do 200'C i piec około 15 minut (max.18).A u mnie starczyło 12 minut.


A tu te same bułeczki tyle ze w wersji okrągłej.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Jedne ładniejsze od drugich !!! Zaśliniłam klawiaturę !

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails