PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA BRAK NOWYCH WPISÓW. PRZEPRASZAM ZARÓWNO TYCH KTÓRZY SĄ U MNIE BARDZO CZĘSTO JAK I TYCH KTÓRZY ZAGLĄDAJĄ TU OD CZASU DO CZASU. NIESTETY ZWIĄZANE JEST TO Z MOJĄ PRACĄ. CODZIENNIE JEDNAK STARAM SIĘ TU WPADAĆ I ODPOWIADAĆ NA WASZE KOMENTARZE. ZAPRASZAM WIĘC DO PIECZENIA ORAZ DZIELENIA SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI I CZEKAM NA WASZE PYTANIA.

1 cze 2008

-KSIĄŻKA "BIGGEST BOOK OF BREAD MACHINE RECIPES"

Kupiłam wczoraj świetną książkę z przepisami na chleby z maszyny.Jest ona oczywiście napisana w języku angielskim,ale mi to nie przeszkadza.Zawiera ponad 400 receptur i tyle samo stron.Szkoda tylko ze nie ma tam zdjęć chlebków,ale może to i dobrze - przynajmniej nie będę się dołować kiedy wyjdzie mi coś innego niż na fotce.Zawsze będę myślała, że mój wypiek jest idealny :)

Teraz to już chyba zamorduję moją maszynę na śmierć :)

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chciałem dodać swoje 3 grosze do pieczenia chleba.Ja też od kilku lat piekę chleb z zakwasu. Czytając forums i blogi chlebowe zauważyłem że często jest problem z pieczeniem chleba w naszych piekarnikach. Otóż Chad Richardson autor książki kucharskiej "Tartine Bread" wpadł na genialny pomysł aby używać garnki żeliwne. Garnek żeliwny wspaniale zastępuje i symuluje prawdziwy piec do chleba. Po rozgrzaniu piekarnika i garnka, wkładam chleb i przykrywam pokrywką, po 20 min. pieczenia ściągam pokrywkę i piekę chleb następne 20 min. aby skórka była pięknie brązowa i chrupiąca.
Używam garnki żeliwne francuskiej firmy Le Creuset. Nie muszę się paprać spryskiwaniem piekarnika wodą czy innych metod „parowania piekarnika” aby miał odpowiednią wilgotność.
Szczerze zalecam. Jest to wielkie udogodnienie w pieczeniu chleba.
Jurek

IZABELA pisze...

Panie Jurku - ja raczej nie mam problemu z pieczeniem w zwykłym piekarniku, co chyba widać na zdjęciach i nawet nie za specjalnie się staram :) A co do pana Chada Richardsona, to chyba nie on jednak wpadł na ten genialny pomysł pieczenia w żeliwnych garnkach, ale już moja babcia tak piekła a więc robiono tak jakieś ponad pól wieku temu.Ja na swoim blogu też mam takie przepisy.A tak szczerze mówiąc to lepiej wyrasta chleb na kamieniu i to bez dodatkowego nawilżania piekarnika :)

Anonimowy pisze...

Oh Ahh (wykrzyki zachwytu) pani wypieki są fenomenalne.
Widzi pani, co doświadczenie to doświadczenie. Ja po raz pierwszy spotkałem się z metodą pieczenia w garnkach żeliwnych, w jego książce. Bardzo mi to ułatwiło życie.
Pozdrawiam,
Jurek

IZABELA pisze...

Panie Jurku - wszystko co ułatwia życie jest godne polecenia.Życzę udanych wypieków :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails